user menu
avatar
Zdjęcie główne artykułu.

Najpopularniejszy język programowania w 2020 roku? Sprawdźmy w wyszukiwarce

Czy wiedzieliście, że hasło “jak nauczyć się kodowania” było najpopularniejszym wyszukiwaniem w dziedzinie zdobywania wiedzy w 2020 roku?

Nie bez powodu coraz więcej osób myśli o nauce programowania. Duża liczba ofert, możliwość pracy zdalnej, elastyczne godziny pracy, a przede wszystkim… wysokie zarobki! Z pewnością dla wielu osób znalezienie zatrudnienia jako programista jest życiowym marzeniem ;)

Jednak wysokie zarobki programistów nie biorą się znikąd. Nauka kodowania wymaga dużo czasu i zaangażowania. Teoretycznie każdy może zostać programistą. Nie liczy się wiek, ani ukończone szkoły. Najważniejsze są umiejętności praktyczne, które zdobywa się godzinami spędzonymi przy klawiaturze. Jako Codenga, doskonale to rozumiemy, dlatego dajemy naszym klientom możliwość praktycznej nauki kodowania od podstaw. Nie ma lepszej metody nauki niż pisanie kodu i ciągłe sprawdzanie postępów ;)

Zajrzyjmy jeszcze raz do wyszukiwarki. Jak myślicie, który z języków programowania był najczęściej wyszukiwany w 2020 roku? Tak! Oczywiście, że Python. Nie ma w tym nic dziwnego. Python przez wielu jest uznawany za najłatwiejszy język programowania. Wiele osób właśnie od niego zaczyna naukę. Do tego Python jest niesamowicie elastycznym językiem. Ma bardzo szerokie zastosowanie: od tworzenia stron internetowych, przez analizę danych, do uczenia maszynowego, czy tworzenia graficznych interfejsów. Dlatego nie dziwi nas fakt, że Python jest jednym z najczęściej wybieranych języków, również wśród użytkowników Codenga.