user menu
avatar
Zdjęcie główne artykułu.

Opinie, recenzje, feedback... a właściwie co to i dlaczego jest takie ważne?

Z pewnością nie raz byliście proszeni o wystawienie opinii po zakupie jakiegoś produktu. W Codenga również zachęcamy Was do dodawania swoich recenzji kursów. Owszem, „jaramy się” jak są same pozytywne i napisane w superlatywach ;) Są dla nas jednak niezwykle cenne również z innego względu.


Cenny feedback

Feedback, to inaczej informacja zwrotna, a Wasze recenzje są jej doskonałym źródłem! Pozwalają nam dowiedzieć się czy jesteście zadowoleni z kursów, jak korzysta się z platformy, czy wszystkie funkcjonalności działają zgodnie z założeniem, czy może jednak platforma wymaga usprawnień. To właśnie dzięki recenzjom użytkowników aktualizujemy kursy i dodajemy nowe zadania, poprawiamy komunikację na stronie, czy usprawniamy korzystanie z wersji mobilnej platformy.

Poniżej czerwoną ramką zaznaczyliśmy miejsce, w którym możecie je wystawić. Wystarczy przejść do kategorii "Moje kursy", wybrać kurs, który chcemy ocenić i nacisnąć w tekst "Wystaw recenzję" (jak poniżej).

Drugi obraz.


Dzisiaj postanowiliśmy podzielić się z Wami jedną z recenzji do kursu Fundamenty JavaScript - Level 2 , która z jednej strony bardzo nas urzekła 😉, a z drugiej dała cenne wskazówki.


Kurs był bardzo przyjemny, ale bardzo łatwy. Na plus: - dla osób naprawdę początkujących z pewnością będzie idealny, ponieważ wyjaśnia podstawowe koncepty w JavaScript i nie przytłacza nadmiarem informacji - pytania w stylu "Co się wypisze" czasem zaskakująco podchwytliwe, zmuszające do myślenia i analizowania dokładnie nawet kodu króciutkiego na trzy linijki. To mi się zdecydowanie najbardziej podobało, mogłoby być ich więcej. - bardzo ciekawa forma kursu, jak wszystkich na Codenga. Można sobie włączyć kurs na telefonie, np. czekając na autobus. O wiele lepsze niż długi na 40 minut film, na który może być trudno znaleźć czas. - podział na naprawdę malutkie etapy. Nie sądzę, że można się tu zniechęcić, nawet będąc początkującym 🙂

Małgorzata Madoń część 1/2

Musimy przyznać, że ten wpis ujął nas za serca. Dlaczego? Bo w pełni oddaje cele, jakie zakładaliśmy tworząc platformę Codenga u jej podstaw. Wzorowaliśmy się na idei microlearnignu, czyli bardzo małych dawek wiedzy, podanych w maksymalnie praktycznej formie, łatwej i przystępnej do przyswojenia. Podział na krótkie etapy, aby można było uczyć się nowych zagadnień… czekając na wspomniany wyżej autobus, czyli praktycznie wszędzie i o każdej porze ;) to jeden z najważniejszych elementów. Druga sprawa to typy zadań - tutaj też się “nagimnastykowaliśmy” aby stworzyć taką formę kursów i poszczególnych zadań, aby każde z nich - pozornie błahe, zmuszało do zastanowienia się nad rozwiązaniem. Tym bardziej cieszymy się, że tak pozytywnie zostało to odebrane przez samych użytkowników.

Wyciągamy wnioski

Na minus: - zbyt łatwy dla osób programujących już w czymś innym, które chcą zapoznać się z JS.Dla mnie kurs był trochę za mało angażujący. Na początku stresowałam się harmonogramem, a ostatecznie kurs zajął mi... niewiele ponad godzinę. - stosunek cena/ilość treści. Za mało zadań praktycznych. Oczekiwałam od kursu zmuszenia mnie do napisania trochę więcej kodu. Podsumowując: Idealny dla początkujących. Myślę, że ten kurs może być dobrym uzupełnieniem do nauki JavaScript i miejscem, do którego można wracać podczas tworzenia własnych projektów, żeby sobie przypomnieć działanie pewnych rzeczy.

Małgorzata Madoń część 2/2

Założeniem kursów z serii “Fundamenty programowania” była nauka danego języka od podstaw, przystosowana dla osób zupełnie początkujących. Dla osób, które wcześniej już programowały, będzie to - jak autorka recenzji wspomina - dobre uzupełnienie nauki i powtórka materiału 😉 To dla nas również cenny feedback - dzięki niemu pracujemy nad aktualizacją kursów (które są bezpłatne) i dodawaniem nowych zadań, a także bardziej nad zaawansowanymi kursami, takimi jak Ćwiczenia, czy Praktyczne projekty. Znajdziecie w nich masę zadań, które polegają wyłącznie na samodzielnym pisaniu kodu. Będzie więc to niezła gratka dla osób na wyższym poziomie zaawansowania, chcących rozwijać swoje umiejętności programistyczne.

Wasze recenzje do kursu rozpracowujemy na czynniki pierwsze, aby wyciągnąć z nich jak najwięcej cennych wskazówek 😉 Zachęcamy więc do dzielenia się opinią o szkoleniach - za każdą jesteśmy bardzo wdzięczni!!!Nie przegap kolejnych edycji i obserwuj nas na: