Otwórz sobie drzwi do kariery programisty     |        Wybierz swoją ścieżkę kariery w IT!     |       Teraz aż 30% rabatu

Cart icon
User menu icon
User icon
Skontaktuj się z nami:
+48 888-916-333
Lightbulb icon
Jak to działa?
FAQ icon
FAQ
Contact icon
Kontakt
Terms of service icon
Regulamin zakupów
Privacy policy icon
Polityka prywatności
Zdjęcie główne artykułu.

Warsztaty tworzenia stron - niezbędna praktyka

Na pewno znasz ten problem: masz opanowane podstawy HTML/CSS ale nie wiesz jak tą wiedzę wykorzystać do tworzenia stron. To normalne bo samo opanowanie znaczników HTML oraz reguł CSS to jeszcze nie wszystko. Na tym etapie potrzebujesz po prostu praktyki i przewodnika, który pokaże ci jak to wszystko poskładać w realną, działającą stronę.

Zobacz jak to wygląda krok po kroku

Z kursem “Warsztaty tworzenia stron - nowe podejście” opanujesz dokładnie to co jest ci potrzebne na tym etapie nauki. Zobaczysz jak zamienić podstawową znajomość HTML i CSS na realną stronę internetową. To okazja do nabrania niezwykle istotnej praktyki i do poznania najważniejszych technik tworzenia nowoczesnych stron.

Na pewno sobie poradzisz bo nie trzeba tutaj żadnej skomplikowanej wiedzy. Jeśli masz opanowane podstawowe znaczniki HTML i umiesz napisać proste style CSS to możesz śmiało rozpocząć pracę nad tym projektem.

Co razem zbudujemy?

Efektem twojej pracy będzie nowoczesna strona dla firmy, która oferuje płatności internetowe. Strona będzie w pełni responsywna czyli będzie działać poprawnie na różnych urządzeniach z małymi oraz dużymi ekranami. Ten projekt to typowy Landing Page czyli strona prezentującą ofertę i zachęcającą do skorzystania z produktu lub usługi. Statystycznie rzecz biorąc takie strony to jedno z najpopularniejszych zastosowań HTML oraz CSS. I jednocześnie doskonały temat na pierwszy praktyczny projekt ze względu na połączenie prostej struktury z atrakcyjnym wyglądem.

Bardzo ważna umiejętność

Ten kurs może być dla ciebie okazją do nabycia bogatego zestawu praktycznych umiejętności. Przede wszystkim nauczysz się zamieniać graficzny projekt na strukturę HTML i style CSS. To fundamentalna umiejętność, bez której nie da się ruszyć dalej. Zobaczysz jak wygląda typowy “workflow” budowania stron i jak wszystkie małe klocki składają się na finalną całość.

Wiele praktycznych technik pracy

Z kursem poznasz także wiele sztuczek oraz przydatnych technik pracy, które na pewno znajdą zastosowanie podczas tworzenia kolejnych stron.

  • Dowiesz się jak nazywać klasy w sposób, który ułatwia ich wielokrotne wykorzystanie.
  • Nauczysz się myśleć w kategoriach komponentów i adekwatnie do tego planować style CSS.
  • Poznasz praktyczne przykłady użycia techniki flexbox.
  • Nauczysz się tworzyć własną siatkę kolumn.
  • Dowiesz się jak stworzyć mobilne menu oparte na prostym skrypcie JS.

Jak będziesz pracować

Kurs oparty jest na zadaniach typu LiveCode. Dostajesz od nas instrukcje, na podstawie których masz wykonać dane zadanie. System Codenga będzie weryfikował poprawność wykonania zadania. Cały czas efekty twojej pracy możesz sprawdzić na podglądzie strony. To ważne bo dzięki temu na bieżąco widać postępy oraz efekty użycia danej techniki. Oprócz tego w kursie znajdziesz szczegółowe objaśnienia dla bardziej złożonych zagadnień oraz testy ABCD, które dodatkowo weryfikują twoje zrozumienie nowe poznanego tematu.

Mam już zrobiony projekt - i co dalej?

Projekt, który wykonasz w kursie to nie koniec przygody z tworzeniem stron - a raczej jej początek. Pliki gotowego projektu możesz pobrać i dowolnie modyfikować. Nie odpowiada ci wygląd zaproponowany przez nas? Po prostu go zmień i zdobądź dzięki temu jeszcze więcej praktyki. Na końcu kursu znajdziesz trochę wskazówek oraz podpowiedzi, które mogą ci pomóc w dalszej, samodzielnej pracy.

Dlaczego “nowe podejście”?

Być może zastanawiasz się dlaczego w tytule kursu mamy “nowe podejście” (bo w Codenga jest już kilka warsztatów tworzenia stron) . Wykorzystując doświadczenie oraz zdobyty feedback zbudowaliśmy ten kurs nieco inaczej. Tym razem nie ma już restrykcyjnego sprawdzania kodu znak po znaku. Jest za to więcej twojej samodzielnej pracy, która jest tak istotna dla nabrania praktyki. Inne są technikalia, inna jest struktura kursu, praktycznie inne jest wszystko.

Gotowy do rozpoczęcia pracy nad pierwszą stroną?

Zacznij od warsztatów tworzenia stron