Otwórz sobie drzwi do kariery programisty     |        Wybierz swoją ścieżkę kariery w IT!     |       Zacznij naukę z 30% rabatem

1 dni 21 godzin
close
Cart icon
User menu icon
User icon
Skontaktuj się z nami:
+48 888-916-333
Lightbulb icon
Jak to działa?
FAQ icon
FAQ
Contact icon
Kontakt
Terms of service icon
Regulamin zakupów
Privacy policy icon
Polityka prywatności
Zdjęcie główne artykułu.

Kilka przydatnych artykułów

Wiedza to podstawa. Sprawdź jakie artykuły przygotowaliśmy w ostatnim czasie.

Paradygmaty programowania

Paradygmat programowania to podejście do rozwiązywania problemów za pomocą kodu. Inaczej mówiąc - paradygmat określa sposób w jaki piszemy kod.

Na początek warto zapoznać się z definicją pojęcia paradygmatu. Jeśli z kolei chcesz swoją wiedzę dalej rozwijać to możesz przeczytać artykuł na temat kluczowych różnic pomiędzy programowaniem imperatywnym oraz deklaratywnym. Sam temat programowania deklaratywnego rozwinięty został dodatkowo tutaj.

Systemy liczbowe

Kolejna ciekawa nowość to systemy liczbowe. Nowość - bo mamy kurs, który ten temat po raz pierwszy porusza w interaktywny, praktyczny sposób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym są systemy liczbowe i jakie mają znaczenie dla programisty to zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem.

PHP

O PHP wiele można powiedzieć. Są tacy, którzy tego języka nie znoszą. Są też tacy, którzy za jego pomocą tworzą bardzo fajne rzeczy. Niezależnie od tych opinii, PHP jest wciąż jednym z najpopularniejszych języków programowania.

Jeśli chcesz rozpocząć naukę PHP to nie pozostaje nic innego jak zacząć tutaj. W tym artykule znajdziesz kluczowe informacje na początek.

Korzystasz z kursów PHP na Codenga? Chcesz dowiedzieć się jak uruchomić pliki z kodem na swoim własnym komputerze? Zobacz artykuł, który przygotowaliśmy specjalnie na tą okazję.

Inne języki

Sporo ostatnio pisaliśmy na temat różnych języków programowania. Być może zainteresuje cię TypeScript, który jest bardzo ważną częścią nowoczesnego front-endu.

Mamy też inne tematy. C++ oferuje szansę na specjalistyczną karierę, której nie zapewnią ci inne języki. Z kolei C# to sprawdzony, pewny język z niezłymi perspektywami zatrudnienia.